Tatuazhet e Ibrahimoviç mbajnë emrat e atyre që vuajnë nga uria

Publikuar tek: sport, më 20:58 15-02-2015 Tatuazhet e Ibrahimoviç mbajnë emrat e atyre që vuajnë nga uria

Zlatan Ibrahimoviçit, sulmuesi i PSG-së ka shpjeguar emrat e tatuazheve në trupin e tij. 33-vjeçari që është pjesëtar i fushatës së OKB-së kundër urisë në botë ka treguar se në ndeshjen e të shtunës ka pasur të shkruar rreth 50 emra në trupin e tij.

Në botë vuajnë nga uria rreth 805 milionë njerëz, ndërsa Ibrahimoviç e ka të pamundur të shkruajë emrat e të gjithëve në trupin e tij.

"Sot në botë vuajnë nga uria 805 milionë njerëz. Kam tifozë nga e gjithë bota dhe prej tani dua që ata t’i mbështesin njerëzit e uritur, sepse ata janë kampionë të vërtetë. Prandaj, secilën herë që dëgjoni emrin tim, mendoni për emrat e tyre”, ka thënë Ibrahimoviç.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025876045227051
array(1) { ["section"]=> string(68) "tatuazhet-e-ibrahimovic-mbajne-emrat-e-atyre-qe-vuajne-nga-uria-3440" }