Taulant Balla i bindur: PS do të marrë 74 mandate në zgjedhjet e 25 prillit, demokratët e thjeshtë sot ndihen të fyer…

Publikuar tek: politike, më 23:29 15-01-2021 Taulant Balla i bindur: PS do të marrë 74 mandate në zgjedhjet e 25 prillit, demokratët e thjeshtë sot ndihen të fyer… Taulant Balla

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, është shprehur i bindur se Ps do të marrë 74 mandate në zgjedhjet e 25 prillit.

Gjithashtu ai sulmoi edhe PD-në, ku tha se demokratët e thjeshtë ndihen të fyer, pasi vota e tyre po shkon për fatet politike të Agron Dukës, Fatmir Mediu, Nard Ndokës dhe aleatëve të tjerë të PD.

“Të premten e parë pas 25 Prillit unë do të vij këtu tek studio e “Javës në RTSH” dhe do ta ballafaqojmë rezultatin. Partia Socialiste do të ketë të paktën 74 mandate për të qeverisur vendin. Ajo që po ndodh në krahun opozitar, nuk i bën mirë vetë Partisë Demorkatike. Demokratët e thjeshtë ndihen sot të fyer sesi vota që ata japin lidhet me fatin politik të Gonit, Nardit, Fatmirit etj. Ky lloj “Dushku” nuk duhet të përsëritet. Një subjekt politik në vitin 2013 që u zhduk pas zgjedhjeve kërkonte të hyntë në listat e PS dhe ne ishim të qartë që askush nuk mund të hyjë brenda listës së socialistëve” – tha Taulant Balla në studion e “Java në RTSH”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elisa Spiropali: I qëndroj deklaratës që Rama është si Skënderbeu, vetëm ai di të bëjë qytete
»
Article Logic
Execution time: 0.012568950653076
array(1) { ["section"]=> string(122) "taulant-balla-i-bindur-ps-do-te-marre-74-mandate-ne-zgjedhjet-e-25-prillit-demokratet-e-thjeshte-sot-ndihen-te-fyer-235186" }