Taulant XHAKA drejt kalimit në Angli, e kërkon trajneri i njohur

Publikuar tek: sport, më 16:39 14-10-2018 Taulant XHAKA drejt kalimit në Angli, e kërkon trajneri i njohur

Taulant Xhaka mund të lëvizë drejt Premier League-ës. Mesfushori 27-vjeçar mbron ngjyrat kuqezi shihet si një përforcim i vlefshëm për skuadrën e Newcastle-it në Angli.

Lajmin e jep “newcastletoons”, ku thekson se aftësitë dhe dinanizmi i shqiptarit i shërbejnë shumë trajnerit Rafael Benitez.

Megjithëse është ende herët për të folur, merkatoja e janarit do të japë përgjigjen përfundimtare për të ardhmen e Taulant Xhakës, i cili tashmë është kthyer në simbolin e Baselit.

Nëse transferohet në Premier League, ai do të bashkohet me vëllain e tij Granit Xhakën (Arsenali) dhe Xherdan Shaqiri (Liverpool).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010465860366821
array(1) { ["section"]=> string(70) "taulant-xhaka-drejt-kalimit-ne-angli-e-kerkon-trajneri-i-njohur-137797" }