Tawian, autobusi shpërthen në flakë: Të paktën 26 turistë të vdekur

Publikuar tek: bota, më 09:28 19-07-2016 Tawian, autobusi shpërthen në flakë: Të paktën 26 turistë të vdekur

Një autobus me turistë nga Kina rrëzua dhe mori flakë sot (e martë, 19 korrik) në Tawian duke vrarë të paktën 26 persona.

Grupi i 24 personave turistë, 8 burra dhe 16 gra, ishin nga qyteti verilindor Dalian i Kinës. Një shofer Taiwanes dhe një ciceron kombësia e të cilit nuk është konfirmuar u vranë gjithashtu. Shkaku i zjarrit ishtë e paqartë por autoritetet po hetojnë.

Pasagjerët ishin në rrugën e tyre për Taoyuan, aeroportin kryesor të ishullit në jug të kryeqytetit Taipei, për fluturimin e kthimit në Kinë, tha TVBS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10027599334717
array(1) { ["section"]=> string(71) "tawian-autobusi-shperthen-ne-flake-te-pakten-26-turiste-te-vdekur-47054" }