Të akuzuar për vrasje, ekstradohen drejt vendeve të BE dy shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 21:01 19-01-2019 Të akuzuar për vrasje, ekstradohen drejt vendeve të BE dy shqiptarët

Dy persona të akuzuar për krime të rënda janë ekstraduar gjatë 24 orëvve të fundit nga Interpol Tirana.

Shtetasin në kërkim ndërkombëtar A.Rr., 23 vjeç, banues në Shkodër është ekstraduar në Itali.

Pasi gjykata e Italisë kanë ka lëshuar urdhrin e arrestit me burg për veprat penale ‘Vrasja dhe vrasja e mbetur në tentativë’ dhe ‘Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit’.

Ndërkohë nga ana tjetër, shtetasin K.S., 29 vjeç, banues në Tiranë, është ekstraduar drejt Francës. Më herët ka qenë i dënuar me 6 vjet burg  për veprën penale, ‘Vrasje me dashje e mbetur në tentativë’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Arratisjet' nga Gjirokastra për shkak të urisë, publikohen RADIOGRAMET e drejtuesve komunist: Të forcojmë kufirin
Vonesat për rimbursimin e recetave, farmacistët të hënën në protestë: Do të përshkallëzojmë ... »
Article Logic
Execution time: 0.011198043823242
array(1) { ["section"]=> string(74) "te-akuzuar-per-vrasje-ekstradohen-drejt-vendeve-te-be-dy-shqiptaret-149494" }