Të bllokuar prej 2 javësh, përfundon me sukses operacioni, shpëtohen 12 djemtë dhe trajneri i tyre

Publikuar tek: bota, më 13:06 10-07-2018 Të bllokuar prej 2 javësh, përfundon me sukses operacioni, shpëtohen 12 djemtë dhe trajneri i tyre

Ka përfunduar me sukses operacioni për nxjerrjen nga shpella te 12 fubollistëve të ekipit të të rinjve përfshirë edhe trajnerine  tyre.

Ata ishin bllokuar në një shpellë në Tajlandë që prej 23 qershorit.

Fëmijët dhe trajneri janë dërguar në spital, por mësohet se janë shëndoshë e mirë. Ata janë të moshave nga 11 deri në 16.

Ja emrat e 12 djemve dhe trajnerit te tyre:

 Chain Vibulrungruang (i njohur si as Titan), 11

Panamas Sangdee (i njohur si as Mig) 13

Duganpet Promtep (i njohur si as Dom), 13

Adul Sam-on, 14

Somepong Jaiëong (i njohur si as Pong), 13

Mongkol Booneiam (i njohur si as Mark), 14

Nattaëut Takamrong (i njohur si as Tern), 14

Peerapat Sompiangjai (i njohur si as Night), 17

 Ekarat Ëongsukchan (i njohur si as Beë), 14

Prajak Sutham (i njohur si as Note), 15

Pipat Pho (i njohur si as Nick), 15

 Pornchai Kamluang (i njohur si as Tee), 16

Assistant coach Ekapol Chantaëong (i njohur si as Akeake), 25

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070619583129883
array(1) { ["section"]=> string(103) "te-bllokuar-prej-2-javesh-perfundon-me-sukses-operacioni-shpetohen-12-djemte-dhe-trajneri-i-tyre-127407" }