Të braktisur jetojnë vetëm me gjyshin e verbër, shteti i heq ndihmën ekonomike, fëmijët jetim APEL për NDIHMË

Publikuar tek: aktualitet, më 20:05 11-09-2019 Të braktisur jetojnë vetëm me gjyshin e verbër, shteti i heq ndihmën ekonomike, fëmijët jetim APEL për NDIHMË

Besjada është një 14 vjeçare nga fshati Trashovicë i Gramshit, e cila jeton me vëllain e saj Stejsin 16-vjeç dhe gjyshin e verbër 88-vjeçar.

Babi i saj ka ndërruar jetë tri vite më parë, ndërsa nëna i ka braktisur.

Fëmijët ekonomikisht mbahen me pensionin e gjyshit, të cilit i blejnë edhe ilaçet.

Ndihmën ekonomike  shteti ia kanë ndërprerë prej trej muajsh dhe kjo gjë i ka  zhytur fëmijët në varfëri totale.

Gazetari Skerdilajd Murati, i cili ka bërë rastin publik bën thirrje që të gjithë shqiptarëve të ndihmojnë fëmijët.

69764592_2597066813677453_6543423799767859200_n.jpg

70537721_2597066613677473_4842793952312557568_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071768760681152
array(1) { ["section"]=> string(114) "te-braktisur-jetojne-vetem-me-gjyshin-e-verber-shteti-i-heq-ndihmen-ekonomike-femijet-jetim-apel-per-ndihme-178117" }