Të dënuar përjetë, dy shqiptarë arratisen nga burgu në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 21:40 18-07-2019 Të dënuar përjetë, dy shqiptarë arratisen nga burgu në Greqi Foto nga sateliti: Burgu i Kassandras ne Halkidiki

Dy shtetas shqiptarë të dënuar me burgim të përjetshëm janë arratisur nga institucioni i vuajtjes së dënimit ditën e djeshme në Greqi. 

Të rinjtë e moshave 31 dhe 33 vjeç ishin duke vuajtur dënimin e përjetshëm në burgun e Kassandras në Halkidiki, ndërkohë që mëngjesin e djeshëm kur është bërë numërimi i të burgosurve rojet kanë vënë re mungesën e dy shqiptarëve.

Identiteti i dy shqiptarëve nuk bëhet ende i ditur, ndërsa policia ka nisur menjëherë kërkimet në terren si dhe ka lajmëruar gjithë doganat dhe aeroportet greke për arratisjen e tyre në mënyrë që të mos dalin jashtë territorit.

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070719718933105
array(1) { ["section"]=> string(66) "te-denuar-perjete-dy-shqiptare-arratisen-nga-burgu-ne-greqi-172631" }