Të dhënat e fundit, Spanja shënon shifrën më të ulët të viktimave që prej 18 marsit

Publikuar tek: bota, më 11:24 10-05-2020 Të dhënat e fundit, Spanja shënon shifrën më të ulët të viktimave që prej 18 marsit Ilustruese

Spanja shënon shifrën më të ulët të viktimave të Covid që prej 18 marsit.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 143 të vdekur nga koronavirusi, duke e çuar në total numrin e viktimave prej pandemisë në 26.621.

Kujtojmë se një ditë më parë, numri i të vdekurve të raportuar nga Ministria e Shëndetësisë ishte 179 dhe i bie që sot është ulur me 36 raste më pak.

Sai përket numrit të të infektuarve ka shkuar në 224.390 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kishin ngritur fabrikën e drogës me vlerë mbi 800 mijë paund, arrestohen 3 shqiptarët në Angli (EMRAT-FOTOT)
'Dështuam në mbrojtjen e të moshuarve nga virusi', deklarata e papritur e ministres »
Article Logic
Execution time: 0.01062798500061
array(1) { ["section"]=> string(89) "te-dhenat-e-fundit-spanja-shenon-shifren-me-te-ulet-te-viktimave-qe-prej-18-marsit-205845" }