“Të djegim mandatet!” Vendimi përfundimtar: PD nuk bojkoton Parlamentin

Publikuar tek: barometri, më 08:11 29-05-2018 “Të djegim mandatet!” Vendimi përfundimtar: PD nuk bojkoton Parlamentin

Përfundon mbledhja e Grupit Parlamentar të PD. Në mbledhje u diskutua e propozua nga disa deputetë djegia e mandateve apo bojkoti parlamentar.

Por duket se asnjë nga këto dy propozime nuk është miratuar, shkruan newsbomb.al.

Kështu, në fund, PD ka vendosur të jetë në seancën plenare të së enjtes dhe deri më 28 qershor të vazhdohet me skenarin e protestave. Gjithashtu, demokratët do vazhdojnë të jenë të pranishëm edhe në komisionet paralamentare duke vazhduar me denoncimet dhe debatet në mbledhje.

Këtë vendim ka marrë edhe LSI nga ana e saj, në mbledhjen e saj kryesuar nga Petrit Vasili. Pritet që pas pak, dy partitë aleate të dalin në një deklaratë të përbashkët për shtyp.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025649070739746
array(1) { ["section"]=> string(74) "te-djegim-mandatet-vendimi-perfundimtar-pd-nuk-bojkoton-parlamentin-122459" }