Të dy kishin lidhje intime me Adelina ISMAJLIN, dënohet me 30 vite burg Enver Sekiraqa për vrasjen e policit Triumf Riza

Publikuar tek: rajon, më 14:28 16-09-2019 Të dy kishin lidhje intime me Adelina ISMAJLIN, dënohet me 30 vite burg Enver Sekiraqa për vrasjen e policit Triumf Riza Enver Sekiraqa (m), Adelina Ismajli (q) dhe Triumf Riza (d)

Biznesmeni Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vite burg nga Gjykata Prishtinës.

Njeriu i akuzuar për organizimin dhe udhrin e vrasjes së oficerit të policisë Triumf Riza do të qëndrojë në burg për 30 vitet e ardhshme.Prokuroria kërkoi që 44-vjeçari të dënohej në mënyrë shembullore për kryerjen e këtij krimi të rëndë.

Në 30 gusht të vitit 2007, Triumf Riza u ekzekutua me 11 plumba nga Arben Berisha, i cili njihet si bashkëpunëtor i afërt i Sekiraqës.Sekiraqa iu dorëzua autoriteteve të EULEX-it në vitin 2012. 4 vjet pas dorëzimit të tij, Gjykata e Prishtinës i dha 37 vite burg Sekiraqës, por Gjykata e Apelit cilësoi se duhej të rishihej edhe njëherë dënimi i tij. Ngjarja bëri bujë në Kosovë, teksa biznesmeni Sekiraqa dhe policia Triumf Riza kishin patur lidhje intime me këngëtaren e njohur Adelina Ismajli.

Atentatori Arben Berisha po vuan dënimin me 35 vite burg, ndërsa një muaj pas vrasjes së Triumf Rizës, lokalit të Sekiraqës iu vendos bombë C4, nga shpërthimi i të cilit mbetën të vdekur 2 persona dhe u plagosën 11 të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026271104812622
array(1) { ["section"]=> string(126) "te-dy-kishin-lidhje-intime-me-adelina-ismajlin-denohet-me-30-vite-burg-enver-sekiraqa-per-vrasjen-e-policit-triumf-riza-178641" }