Të dy në karrige me rrota, ndërron jetë Eljon Bala, prek Flamuri: Lamtumirë shpirti i vëllait, ike në Gjermani për t’u shëruar, por...

Publikuar tek: aktualitet, më 23:43 07-08-2020 Të dy në karrige me rrota, ndërron jetë Eljon Bala, prek Flamuri: Lamtumirë shpirti i vëllait, ike në Gjermani për t’u shëruar, por... Eljon Bala

Ditën e sotme ka ndërruar jetë Eljon Bala. Lajmin e ka bërë me dije vëllai i tij Flamur Bala, përmes një shënimi në facebook.

Të dy vëllezërit ishin të paralizuar dhe lëviznin me karrige me rrota. Ata të dy janë shumë të njohur në Durrës, pasi modifikojnë karroca dhe makina për personat me aftësi të kufizuara.

Eljoni kishte shkuar në Gjermani për t’u shëruar nga një dëmtim në zemër, por e humbi betejën pas 4 vitesh.

I shkatërruar në shpirt, Flamuri jep njoftimin dhe bën dedikimin prekës për të vëllanë:

NJOFTOJ KREJT TË AFËRMIT, MIQT DHE SHOQËRINË SE VËLLAI IM ELJON BALA IKU NGA JETA 
Mezi po gjej forcën që të lajmëroj por disa gjëra janë rregulla njerëzore.
VËLLA TI IKE MË LE KAQ TË VRARË NË SHPIRT, MË LE KAQ TË GODITUR.
LAMTUMIRË O SHPIRTI I VËLLAIT
IKE NË GJERMANI PËR TU SHËRUAR E SOT JE LARG MEJE
PASI LUFTOVE ME DËMTIMET E ZEMRËS, TI NUK IA DOLE DOT PAS 4 VITESH LUFTË.
JU LUTEM NUK MUND TJU PERGJIGJEM KOMENTEVE, MË MERRNI TE NR IM 0676289797

sts.JPG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010021924972534
array(1) { ["section"]=> string(133) "te-dy-ne-karrige-me-rrota-nderron-jete-eljon-bala-prek-flamuri-lamtumire-shpirti-i-vellait-ike-ne-gjermani-per-t-u-sheruar-por-216446" }