Të famshmit “The Simpson”, bëjnë pjesë të serialit Shqipërinë (Tematika dhe detaje)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:04 26-03-2017 Të famshmit “The Simpson”, bëjnë pjesë të serialit Shqipërinë (Tematika dhe detaje)

Seriali i animuar në SHBA, aq i famshëm, “The Simpson” i kushton vëmendje Shqipërisë lidhur me delegacionin olimpik shqiptar.

Delegacioni paraqitet me veshje kombëtare dhe me flamurin kuqezi, ndërsa është e qartë se skenaristi i këtij seriali të animuar njeh shumë mirë traditën e kulturën tonë. Kjo reflektohet jo vetëm në faktin që s’ka gabuar në asnjë detaj të veshjes por u ka vendosur edhe plis në kokë “delegatëve”.

Shqiptarët kanë marrë vëmendjen e serialit pikërisht në pjesën e 12-të të sezonit 21 në minutën e 10-të.

al_copy.jpg

simps.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024483919143677
array(1) { ["section"]=> string(84) "te-famshmit-the-simpson-bejne-pjese-te-serialit-shqiperine-tematika-dhe-detaje-73172" }