Të fluturosh përkrah gjigandit Airbus, kjo ndodh vetëm në Dubai (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:11 05-11-2015

Dy pilotë të “Jetman Dubai” kanë realizuar një nga manovrat më të rrezikshme por edhe më spektakolare në qiellin e Dubait duke kërcyer nga një helokopter ndërsa kanë fluturuar në drejtim të aeroplanit Airbus A380.

Dy pilotët, Yves Rossy dhe Vince Reffet, janë hedhur nga helikopteri të pajisur me disa krahë me turbina “jet” duke fluturuar në drejtim të aeroplanit gjigand me dy kate që mund të mbajë 853 pasagjerë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012896060943604
array(1) { ["section"]=> string(74) "te-fluturosh-perkrah-gjigandit-airbus-kjo-ndodh-vetem-ne-dubai-video-24747" }