Të fundit për testet e Covid-19, Partia Demokratike: Edhe tamponet bëhen me mik

Publikuar tek: politike, më 21:59 05-07-2020 Të fundit për testet e Covid-19, Partia Demokratike: Edhe tamponet bëhen me mik Numri i testimeve për milion banorë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa denoncon renditjen e Shqipërisë të fundit të rajon për nga numri i tamponëve për milion banorë.

Zhupa thotë se edhe te personat që kanë simptomat e koronavirusit, tamponi bëhet “me mik” për shkak të strategjisë së dështuar të shëndetësisë.

“Tampone per milion banore, edhe ne kete rast jemi te fundit! Qeveria nuk teston qe te parandaloi perhapjen. Perkundrazi edhe kur kane simptomat dhe kerkojne tamponin, ato jane me pikatore edhe me mik per shkak te nje strategjie te deshtuar ne shendetesi si ne cdo fushe tjeter,” shprehet Zhupa në rrjetet sociale.

fbgdebh4rn.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095760822296143
array(1) { ["section"]=> string(84) "te-fundit-per-testet-e-covid-19-partia-demokratike-edhe-tamponet-behen-me-mik-212936" }