Të gjesh dashurinë në një vend pa shpresë, dasma e parë në Kobanin e shkatërruar

Publikuar tek: bota, më 22:33 22-11-2015 Të gjesh dashurinë në një vend pa shpresë, dasma e parë në Kobanin e shkatërruar

Radwan Bizar dhe Fian Ayub kanë vendosur të martohen në qytetin e tyre të lindjes, Kobani.

Edhe pse qyteti sirian i Kobanit është shkatërruar thuajse tërësisht nga përplasjet mes ISIS, ushtrisë së Asadit dhe bombardimeve të koalicionit anti-terrorist, çifti vendosi që të martohet në rrugët e lagjes tashmë të shkatërruar të tyre.

kobanns.jpg

Ata duken teksa dhurojnë buzëqeshje për kamerën, në një vend që duket thuajse i pashpresë.

“Pavarësisht se sa qytete të bukura ka në botë, për mua, qyteti ku kam lindur dhe ku jam rritur...është vendi më i bukur”, Ayub shpjegon vendimin për t’u martuar në Kobane teksa shton se “Pavarësisht shkatërrimit, rrënimit luftës dhe terrorizmit...lumturia e vërtetë është vetëm në atdheun tuaj”.

koban1243.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010174989700317
array(1) { ["section"]=> string(84) "te-gjesh-dashurine-ne-nje-vend-pa-shprese-dasma-e-pare-ne-kobanin-e-shkateruar-26051" }