Të gjithë liderët largohen por shikoni ç’bën Rama në Londër (PRAPASKENAT/ Lëvizjet e kryeministrit, Fuga i tëri sy e veshë’)

Publikuar tek: politike, më 14:34 26-02-2018 Të gjithë liderët largohen por shikoni ç’bën Rama në Londër (PRAPASKENAT/ Lëvizjet e kryeministrit, Fuga i tëri sy e veshë’)

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë aktualisht në samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, bashkë me kryeministrat e këtyre vendeve.

Pas konferencës së përbashkët, liderave të Ballkanit, u është kërkuar një foto e përbashkët nga gazetarët e pranishëm.

Menjëherë Rama ka lëvizur dhe ‘si me lezet’ është futur në mes tyre duke rrëmbyer kështu gjithë vëmendjen.

Sikur mos mjaftonte fakti që është i gjatë dhe vetiu bie në sy dukshëm, kryeministri është kujdesur të pozicionohet aty ku duket më mirë, pikërisht në mes.

Pas fotos së përbashkët, kryeministrat e tjerë të Ballkanit janë larguar një nga një nga salla, ndërsa kryeministri Edi Rama është ulur për të dhënë një intervistë e për t’i dhënë kështu rëndësinë e duhur e pompozitetin e nevojshëm gjithë vizitës në Londër.

Nga pas qendron gjithmonë, syri dhe veshi i tij, Endri Fuga.

Ndonëse është munduar mos ‘bjerë në sy’, Fuga nuk i është ndarë për asnjë çast kryeministrit edhe gjatë intervistës për t’u siguruar kështu se gjithçka po shkon si duhet.

Sakaq, këto dy foto, i përkasin mëngjesit, ku sërish Rama ka zënë mesin e tryezës.

r9.jpg

r8.jpg

r7.jpg

r6.jpg

s5.jpg

s4.jpg

sa1.jpg

 

r.jpg

r10.jpgr11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011728048324585
array(1) { ["section"]=> string(126) "te-gjithe-lideret-largohen-por-shikoni-c-ben-rama-ne-londer-prapaskenat-levizjet-e-kryeministrit-fuga-i-teri-sy-e-veshe-111520" }