Të gjithë me sytë nga ekrani, Julian Deda më serioz se asnjëherë, deklaratë nga selia e PD (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 12:12 20-12-2015

Të gjithë kanë kthyer sytë nga ekrani kur kanë parë Julian Dedën, aktorin e njohur të humorit, të inkuadruar zyrtarisht tashmë në Partinë Demokratike, të dalë nga selia e PD dhe të flasë më seriozisht se asnjëherë më parë.

Deda i bëri thirrje qytetarëve të bashkohen për protestën e nesërme.

“Kjo thirrje për cdo të rinj vjen nga padrejtësia ku familjarë e kryefamiljarë po i japin fund jetës se nuk mund të paguajnë dot dritat në këtë dimër të ftohtë”, tha Deda, koordinator i PD dhe anëtar i Këshillit Bashkiak.

"Protesta është i vetmi mjet demokratik që ne kemi në dispozicion për ta bërë këtë. Prandaj të dashur bashkmoshatarë, unë ju ftoj,  nesër në orën 10.00 të mblidhemi në protestë para parlamentit dhe ti themi ndal këtij modeli të papranueshëm qeverisje.
Kemi vetëm dy rrugë: 1. Ose do rrimë me duar ne xhepa e të mallkojmë kafeneve, ose të ngrihemi dhe me energjinë tonë të sjellim ndryshimin.
O sot o kurrë", përmbylli Deda.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.018540143966675
array(1) { ["section"]=> string(100) "te-gjithe-me-syte-nga-ekrani-julian-deda-me-serioz-se-asnjehere-deklarate-nga-selia-e-pd-video-28189" }