Të gjithë në karantinë, Alketa Vejsiu bën sugjerimin më të mirë si ta shpenzoni kohën

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:18 24-03-2020 Të gjithë në karantinë, Alketa Vejsiu bën sugjerimin më të mirë si ta shpenzoni kohën

Në këtë periudhë ku të gjithë janë të izoluar në shtëpi për shkak të koronavirus i cili deri më tani në vendin tonë ka infektuar 123 persona dhe ka shënuar 5 viktima, moderatorja Alketa Vejsiu ka rekomanduar mënyrën më të mirë për të shpenzuar kohën.

Alekta këtë periudhë e ka kaluar duke lexuar libra dhe të njëjtën gjë sugjeron dhe për ndjekësit e saj në “Instagram”. Titujt e librave që ajo rekomandon fillojnë nga Hija e Eres / Karlos Ruiz Zafon tek Dje Sot Neser/ Biografia e Sofial Loren.

Lista me libra e publikuar nga Alketa:

Flasim pak per libra tani!

Shto te preferuarin tend ketu!

Dua te shtoj disa tituj qe i rekomandoj:

1. Hija e Eres / Karlos Ruiz Zafon

2. Dje Sot Neser/ Biografia e Sofial Loren

3. Fantazite e nje Gruaja/ Anatoli Toss

4. Fjalimet qe ndryshuan boten

5. Start With Why/ Simon Sinek

6. Mjeket/ Erik Segal

7. Leonardo Da Vinci/ Walter Isaacson

8.21 Leksione per Shekullin/ Sapiens / Yaval Noah Hararri

9.Bretkosa Mo Yan

10. Parfumi/ Patrik Zyskind

11. Mosmarrveshja/ Kadare

12. Revolta e Atlasit Triologjia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089709758758545
array(1) { ["section"]=> string(91) "te-gjithe-ne-karantine-alketa-vejsiu-ben-sugjerimin-me-te-mire-si-ta-shpenzoni-kohen-199915" }