Të gjithë po prisnin një takim me Ramën, por shikoni me kë ka bërë “selfie” Angela Merkel sot (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 19:02 18-09-2017 Të gjithë po prisnin një takim me Ramën, por shikoni me kë ka bërë “selfie” Angela Merkel sot (FOTO)

Kancelarja gjermane është në një periudhë shumë të ngjeshur pasi prej disa javësh ka nisur fushata elektorale.

Në këtë periudhë, ajo është përqëndruar më shumë tek punët e brendshme të Gjermanisë duke lënë pas deri diku çështjet e BE-së.

Në një nga këto takime Merkel është takuar me kampionin shqiptar që ka garuar edhe për ngjyrat e Gjermanisë, Luan Krasniqi. Foton e ka shpërndarë në rrjetet sociale boksieri i njohur, duke shprehur falenderim të thellë për kontributin e Gjermanisë për Kosovën dhe popullin shqiptar.

Merkel njihet si një nga udhëheqësit e BE-së, që ka mbështetur më shumë kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama

Më poshtë statusi i Luan Krasniqit:

Screenshot_14.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skena të frikshme, modelet të lara në gjak, njëra kalon me shpatë sipër kufomave
Zbulohet kolonia 200-vjeçarje që sfidoi kohën, luftoi që njerëzit të ishin të barabartë »
Article Logic
Execution time: 0.010164022445679
array(1) { ["section"]=> string(101) "te-gjithe-po-prisnin-nje-takim-me-ramen-por-shikoni-me-ke-ka-bere-selfie-angela-merkel-sot-foto-92801" }