Të gjithë studentët e Fakultetit Ekonomik mbetës? Pedagogu Olti Rrumbullaku tregon të vërtetën

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:23 07-03-2017 Të gjithë studentët e Fakultetit Ekonomik mbetës? Pedagogu Olti Rrumbullaku tregon të vërtetën

Një profesor tek Ekonomiku ka ngelur gjithë grupin e studentëve prej 99 vetëve, dhe i ka dhënë notë kaluese 5 vetëm njërit prej tyre. Bëhet fjalë për lëndën “Hyrje ne Modelim Financiar” në fakultetin Ekonomik të Universitetit të Tiranës. Rasti është publikuar në faqen e Olti Currit në facebook. Aty shtrohet edhe pyetja kush e ka fajin: Profesori apo studentët?

Menjëherë pas shpërndarjes së listës së notave, pedagogu Rrumbullaku tha se është publikuar vetëm një faqe e notave, ndërkohë që në provim nuk kanë qenë 99 studentë por 344 studentë, dhe në mur janë listuar të gjitha fletët, por janë fotografuar vetëm fletët e fundit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Transport kafshëror i artefakteve arkeologjike të gjetura në Durrës”
Rama nga Korça me pushkë në dorë, por komenti i një prej ndjekësve të tij është epik »
Article Logic
Execution time: 0.011701822280884
array(1) { ["section"]=> string(99) "te-gjithe-studentet-e-fakultetit-ekonomik-mbetes-pedagogu-olti-rrumbullaku-tregon-te-verteten-71016" }