Të hënën nis Kuvendi, çfarë do të ndodhë me opozitën

Publikuar tek: aktualitet, më 13:41 18-01-2019 Të hënën nis Kuvendi, çfarë do të ndodhë me opozitën

Ditën e hënë në orën 17:00 do të hapet zyrtarisht sesioni i IV i Legjislaturës së IX të Kuvendit të Shqipërisë.

Njoftimi është bërë në faqen zyrtare të Kuvendit, ku është bërë publik edhe rendi i ditës.

Dy nga pikat e rendit janë dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin e Ditmir Bushatit ministër i Jashtëm dhe miratimi i Kryeministrit Edi Rama edhe ministër të Jashtëm.

Ndërkohë nuk dihet nëse opozita do jetë e pranishëm në seancë, pasi dy ditë më parë deklaruan se do të fillojnë sezonin e protestave deri në rrëzimine  qeverisë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i frikshëm në TIRANË, shoferja godet me makinë një burrë te vijat e bardha, trupi përfundon në trotuar (PAMJE TË RËNDA- FOTO-VIDEO)
Gjyqi paraprak, ja kur do të dalë sërish Balili para Krimeve të Rënda »
Article Logic
Execution time: 0.012269973754883
array(1) { ["section"]=> string(58) "te-henen-nis-kuvendi-cfare-do-te-ndodhe-me-opoziten-149327" }