Të huajt do ndihen si në shtëpi vetëm në Kamëz, do habiteni nga emrat e rrugëve (FOTOT)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:39 05-04-2017 Të huajt do ndihen si në shtëpi vetëm në Kamëz, do habiteni nga emrat e rrugëve (FOTOT)

Kush ka qenë ndonjëherë në Kamëz me siguri e ka ndier veten si mes Londrës dhe Parisit. Teksa futesh në tatëpjetën e qytetit, përballë ke rrugicat rrugicat e para të quajtura Europa, Roma dhe Strasburgu.

Pak më tutje duket sikur do nisesh drejt Milanos apo Brukselit, por në fakt ky iluzion i ngritur aty për aty vetëm nga emrat e vendosur, bie menjëherë sapo lexon tabelën pasardhëse në rrugën kryesore të qytetit, e cila është emëruar “Sali Berisha”. Kjo është ndër të paktat rrugë me emërtim shqiptar në Kamëz. Ngjitur me rrugën S. Berisha nuk mungojnë emra të qyteteve mjaft të njohura dhe preferuara për shqiptarët si New York, trotuari i të cilës ka një pamje sa të zymtë dhe të zbrazët aq edhe të mbushur me prodhime të ndryshme që shiten nga bujqit që ndodhen në zonat përreth. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LSI merr dy vendimet e rëndësishme: Qeveri “Besimi” dhe koalicion me PS
Zbulohet ana e panjohur e Edi Ramës, çdo mëngjes me pantallona të shkurtra stërvitje në Pezë »
Article Logic
Execution time: 0.011276006698608
array(1) { ["section"]=> string(90) "te-huajt-do-ndihen-si-ne-shtepi-vetem-ne-kamez-do-habiteni-nga-emrat-e-rrugeve-fotot-74143" }