Të izoluar nga bora, banorët protestojnë para bashkisë Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 15-03-2017 Të izoluar nga bora, banorët protestojnë para bashkisë Shkodër

Banorët e zonës së Thethit kanë protestuar sot para derës së bashkisë Shkodër.

Shkak për këtë protestë është bërë bllokimi i rrugës nga bora prej tre muajsh. Sipas tyre kjo situatë vijon që prej datë 4 janar dhe deri tani nuk është marrë asnjë masë.

“Kërkojmë zhbllokimin e 7 km rrugë të izoluar nga bora. Rruga e bllokuar po na dëmton bizneste”, shprehen banorët e Thethit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Vlorë/ Makina përplas biçikletën, një person i plagosur (FOTO)
Gazetari Artan Hoxha sqaron me detaje çfarë kanë brenda ‘kamionet e dyshimta’ »
Article Logic
Execution time: 0.010830879211426
array(1) { ["section"]=> string(67) "te-izoluar-nga-bora-banoret-protestojne-para-bashkise-shkoder-71958" }