'Të kapi tërmeti dhe koronavirusi, je kryeministri më i pafat i Shqipërisë', Rama s'kursen lavdet për veten: Zoti zgjedh ata...

Publikuar tek: politike, më 21:23 31-03-2020 'Të kapi tërmeti dhe koronavirusi, je kryeministri më i pafat i Shqipërisë', Rama s'kursen lavdet për veten: Zoti zgjedh ata... Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë live sot në mbrëmje në emisionin 'Provokacia' në abcnews.

Rama është "ngacmuar" nga gazetari Mustafa Nano, i cili e ka konsideruar si kryeministrin më të pafat në historinë e Shqipërisë, pasi gjatë qeverisjes së Ramës kanë ndodhur dy fatkeqësi, tërmeti i 26 nëntorit dhe kriza e koronavirusit.

Mustafa Nano: Je kryeministri më i pafat në historinë e Shqipërisë, ndodhi tërmeti, ndodhi edhe kriza e koronavirusit.

Edi Rama: Gjyshja ime thoshte zoti zgjedh shpatullat mbi të cilat vë gjërat e rënda. Është një situatë e jashtëzakonshme, kur hap sytë në mëngjes më kujtohet ajo fjala e Lindon Johnson, kur iu desh të dalë para popullit amerikan për të dhënë lajmin e kobshëm të vrasjes së John Kenedi. Mirëpo kjo është një barrë që duhet mbajtur dhe do e mbash deri në fund.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092689990997314
array(1) { ["section"]=> string(126) "te-kapi-termeti-dhe-koronavirusi-je-kryeministri-me-i-pafat-i-shqiperise-rama-s-kursen-lavdet-per-veten-zoti-zgjedh-ata-200841" }