Të krishterët në Filipine kryqëzohen “prej vërteti” me gozhdë (Foto, pamje ekstreme)

Publikuar tek: bota, më 20:19 14-04-2017 Të krishterët në Filipine kryqëzohen “prej vërteti” me gozhdë (Foto, pamje ekstreme)

Tradita më e shpeshtë për Pashkët janë vezët e lyera të kuqe, darka me mish qengji dhe buka e pashkës, por në disa shtete ekzistojnë tradita edhe më ekstreme.

Kështu në Filipine, një numër i madh besimtarësh të krishterë kryqëzohen “prej vërteti” në kryq me gozhdë që shpojnë tejpërtej duart dhe këmbët e tyre për të përjetuar vuajtjet e Jezusit.

Ndërsa në Izrael besimtarët mbajnë në kurriz një kryq gjigant prej druri duke ecur rrugëve të Jeruzalemit.

er2wr3r3tyyu.jpg

swerwerqw3r3t.jpg

weftrwer3r3r3.jpg

erte4t4t4t4.jpg

werw34r234r3r3r.jpg

ertert4rtyhyutuki2w.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokohen fansat, iPhone 8 mund të jetë tepër i shëmtuar nëse do duket kështu (Foto)
Më në fund bëhet me djalë pas 5 vajzave, reagimi i “çmendur” i babait do ju lërë pa fjalë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010880947113037
array(1) { ["section"]=> string(85) "te-krishteret-ne-filipine-kryqezohen-prej-verteti-me-gozhde-foto-pamje-ekstreme-75223" }