Të kujt kryeministri janë këto çorape?

Publikuar tek: bota, më 14:23 01-04-2016 Të kujt kryeministri janë këto çorape?

Mesa duket nuk është vetëm kryeministri shqiptar Edi Rama, që shpesh herë shfaq shijet e “çuditshme” në veshje.

Së fundmi kryeministri kanadez Justin Trudeau është fotografuar gjatë një konference pyetje-përgjigje në Dhomën e Tregëtisë në Uashington, me një palë çorape shumëngjyrëshe që kanë tërhequr vëmendjen e reporterëve.

Trudeau ka treguar se është një kryeministër mjaft karizmatik ku ndër të tjera ka shkuar personalisht në aeroportin e Kanadasë për të mirëpritur refugjatët sirianë dhe ka ndihmuar në shpërndarjen e veshjeve për të përballuar klimën e ftohtë të vendit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012014865875244
array(1) { ["section"]=> string(43) "te-kujt-kryeministri-jane-keto-corape-36596" }