Të larta shifrat e Covid-19 në Greqi, mijëra raste të reja dhe 99 viktima, janë qindra pacientë në intubim

Publikuar tek: rajon, më 17:27 26-11-2020 Të larta shifrat e Covid-19 në Greqi, mijëra raste të reja dhe 99 viktima, janë qindra pacientë në intubim Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë së Greqi ka bërë me dije shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2018 raste të reja duke e çuar në afro 100 mijë numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë (99.306).

Ditën e fundit në Greqi kanë humbur jetën 99 qytetarë, shifër e cila e çon në 2001 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Gjithsej janë shëruar 9989 oersona, ndërsa problemi është tek personat e intubuar. Janë 608 të tillë të cilët ndodhet në gjendje kritike për jetën.  

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas sherri në burgun grek, 4 të dënuar masakrojnë me sende të forta 30 vjeçarin shqiptar
Deputeti shqiptar vendos flamurin KUQEZI në parlamentin serb, revoltohet Daçiç dhe kryeministrja Brnabiç »
Article Logic
Execution time: 0.011309146881104
array(1) { ["section"]=> string(111) "te-larta-shifrat-e-covid-19-ne-greqi-mijera-raste-te-reja-dhe-99-viktima-jane-qindra-paciente-ne-intubim-229228" }