'Të mbronte Valbonën kur ishte zv.shef i qeverisë së Saliut', Meta reagon pas deklaratës së Ramës: E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë!

Publikuar tek: politike, më 14:38 25-09-2020 'Të mbronte Valbonën kur ishte zv.shef i qeverisë së Saliut', Meta reagon pas deklaratës së Ramës: E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë! Presidenti Meta ne Vjose

Vijon 'përplasja' në distancë me deklarata mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta për mbrojtjen e lumit Vjosa.

Ishte Rama ai që iu përgjigj mesditën e sotme deklaratave të Metës për Hecet në Vjosë, duke thënë se qeveria nuk do të lejojë ndërtimin e Heceve, ndërsa i kujtoi Hecet në Valbonë, dhe tha se mirë do ishte që Presidenti ta kishte mbrojtur atë kur ishte zv.shef i qeverisë Berisha.

Por, 'përplasja' me deklarata vijon ende. Këtë herë është presidenti ai që i përgjigjet indirekt kryeministrit, duke shkruar se "marrëzia nuk do mund ta tjetërsojë dot Vjosën."

"Me ekipin e paparë të çunave të "Vjosa Rafting Albania" dhe "Vjosa Explorer".

E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë!

Një trashëgimi natyrore kombëtare me rëndësi të jashtëzakonshme dhe potencial të madh turistik që arroganca, korrupsioni dhe marrëzia nuk do mundet ta tjetërsojë dot!", shkruan Meta dhe ndan foton e mëposhtme.

120126856_3383098358403080_1704283065241986647_o.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012748003005981
array(1) { ["section"]=> string(133) "te-mbronte-valbonen-kur-ishte-zv-shef-i-qeverise-se-saliut-meta-reagon-pas-deklarates-se-rames-e-duam-vjosen-dhe-do-ta-mbrojme-221633" }