Të mërkurën, mot me vranësira, shoqëruar me reshje shiu e dëbore

Publikuar tek: aktualitet, më 08:19 18-01-2017 Të mërkurën, mot me vranësira, shoqëruar me reshje shiu e dëbore

Gjatë ditës së mërkurë, 18 janar 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira dhe rreshje shiu në ultësirën perëndimore dhe rreshje të dendura dëbore në zonat malore verilindore, juglindore dhe në pjesën jugore.

Era do të jetë me drejtim Juglindje-lindje 2-22m/sek. Mjegullinë nëpër lugina. Deti i forcës 6 me lartësi vale 6.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:   

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër  1/5 re shi

Kukës  -3/0  re bore

Lezhë   6/8   re shi

Dibër     -6/-1   re bore

Durrës  7/10   re shi

Tiranë   7/10   re shi

Elbasan 5/9   re shi

Berat     4/8   re shi

Vlorë     6/8   re shi

Korcë    -1/1  re bore

Gjirokastër   2/3  re shi bore

Sarandë  5/7 re shi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Afatet e reja dhe kushtet për rinovimin e patentës, ja 7 kategoritë që janë shtuar
Zjarri përfshin banesën në Shkodër, 3 zjarrfikëse me shpejtësi në vendngjarje »
Article Logic
Execution time: 0.011568069458008
array(1) { ["section"]=> string(68) "te-merkuren-mot-me-vranesira-shoqeruar-me-reshje-shiu-e-debore-65858" }