‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, Llalla insinuatë me bisedën e kryeministrit dhe kryepeshkopit

Publikuar tek: politike, më 11:56 19-04-2016 ‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, Llalla insinuatë me bisedën e kryeministrit dhe kryepeshkopit

‘’Të mësosh shqip, siç mësova unë pak greqisht’’, kjo është insinuata që historiani Arben Llalla ka bërë për takimin Rama-Janullatos.

E sigurisht që këtë e ka quajtur ‘’humori i fotos’’:

‘’Kryepeshkop Anastasi bisedon me Kryeministrin Rama!

Anastasi i thotë- Me mua çfarë keni, vetëm më sulmoni në media?

Rama- Të mësosh shqip ashtu sikurse unë mësova pak greqisht kur isha disa muaj në Athinë refugjat ekonomik në vitet 1990, ndërsa ti kryepeshkop ke 24 vite Pasha në mes të Tiranës dhe ende nuk me mësuar pak shqip.(humori i fotos)’’

Megjithë krijimin e Llallës, duhet të shtojmë se fotoja nuk është e montuar. Rama e ka takuar dje Anastas Janullatusin, gjatë ceremonisë për 25-vjetorin e Parlamentit te Pallati i Brigadave.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091178417205811
array(1) { ["section"]=> string(111) "te-mesosh-shqip-sic-mesova-une-pak-greqisht-llalla-insinuate-me-biseden-e-kryeministrit-dhe-kryepeshkopit-38059" }