Të ndryshkura dhe me pluhur, sekuestrohet arsenal armësh të kohës naziste

Publikuar tek: bota, më 07:22 26-07-2018 Të ndryshkura dhe me pluhur, sekuestrohet arsenal armësh të kohës naziste Foto ilustruese

Policia gjermane ka konfiskuar rreth 100 pushkë, më shumë se dhjetëra predha dhe municione të tjera nga periudha e kohës naziste.

Për mbajtjen e armeve është akuzuar një gjerman si i dyshuar për shkelje të ligjeve të armëve, sepse ai kishte planifikuar t’i pastronte dhe t’i shiste ato.

Policia tha se i dyshuari, emri i të cilit nuk u bë i ditur ka gjasa që armët t’i ketë gjetur, pasi ishin kryesisht të ndryshkura dhe të mbuluara me pluhur.

Policia beson që i dyshuari armët i ka gjetur duke përdorur një detektor metali.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011384963989258
array(1) { ["section"]=> string(79) "te-ndryshkura-dhe-me-pluhur-sekuestrohet-arsenal-armesh-te-kohes-naziste-129144" }