Te “Nënë Tereza” kjo statujë e gruas nudo mbi barrelë i habit të gjithë: Ç’ka dashur të thotë autori?!

Publikuar tek: aktualitet, më 15:20 29-03-2017 Te “Nënë Tereza” kjo statujë e gruas nudo mbi barrelë i habit të gjithë: Ç’ka dashur të thotë autori?!

Kjo foto është shkrepur nga gazetarja Denisa Canameti vetëm disa minuta më parë në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë.

Një statujë e një gruaje nudo, mbi barrelë dhe me zinxhir te këmbët, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve në Shërbimin e Neurokirurgjisë ndërsa mbetet ende enigmë autori dhe mesazhi që ka dashur të përcjellë.

Ngjyrat bardhezi të fotos, shtojnë dozën e dramacitetit që përcjell qendrimi i gruas-statujë dhe thellon edhe më shumë misterin.

n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajzës së vogël i ngec dora te dera e urbanit, shoferi nuk ndalon se vogëlushja është rome
Aksident i rëndë në Elbasan, mjeti humb kontrollin përplas për vdekje kalimtarin »
Article Logic
Execution time: 0.010896921157837
array(1) { ["section"]=> string(103) "te-nene-tereza-kjo-statuje-e-gruas-nudo-mbi-barrele-i-habit-te-gjithe-c-ka-dashur-te-thote-autori-73501" }