Të paktën 6 të vdekur, dëme të shumta materiale nga tërmetet 7.4 ballë (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:47 12-11-2017 Të paktën 6 të vdekur, dëme të shumta materiale nga tërmetet 7.4 ballë (Video)

Janë raportuar viktimat e para nga dy tërmetet e fuqishme 7.4 dhe 732 ballë të shkallës rihter me epiqendër në kufirin mes Iranit dhe Irakut.

Të paktën 6 persona raportohet të kenë humbur jetën, ndërsa dëmet materiale janë tepër të mëdha.

Tërmeti është ndjerë edhe në Izrael. Tetë fshatra në Iran janë prekur më tepër nga tërmeti.

Foto dhe video të shumta kanë vërshuar në rrjetet sociale. Kjo video tregon momentin kur disa klientë largohen me shpejtësi nga lokali teksa tërmeti shkund ndërtesën.

 

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incident i rëndë, plagosen dhjetra fëmijë në festën e ditëlindjes
Aksident tragjik, treni përplaset dhe shpërthen në flakë, të paktën 33 të vdekur në Kongo »
Article Logic
Execution time: 0.014374971389771
array(1) { ["section"]=> string(81) "te-pakten-6-te-vdekur-deme-te-shumta-materiale-nga-termetet-7-4-balle-video-99316" }