Të paktën dy të vdekur në zonën turistike të Barcelonës, terroristët e armatosur ngujohen në restorant

Publikuar tek: bota, më 17:04 17-08-2017 Të paktën dy të vdekur në zonën turistike të Barcelonës, terroristët e armatosur ngujohen në restorant

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur pasi një furgon ka përplasur turmën e njerëzve në zonën turistike Ramblas të Barcelonës.

LEXO EDHE: Terror në Spanjë, furgoni përplas turmën e njerëzve në zonën turistike të Barcelonës

Policia spanjolle raporton se bëhet fjalë për sulm terrorist, ndërsa nga furgoni kanë zbritur persona të armatosur të cilët më pas kanë hyrë në një restorant.

Është e paqartë nëse kanë arritur të kapin pengje në restorant. Ngjarja po zhvillohet aktualisht dhe në zonë kanë mbërritur forca të shumta policie, automjete, ambulanca dhe helikopterë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terror në Spanjë, furgoni përplas turmën e njerëzve në zonën turistike të Barcelonës
Momenti i tmerrit kur furgoni përplas trumën e njerëzve në Barcelona, disa viktima (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011206865310669
array(1) { ["section"]=> string(107) "te-pakten-dy-te-vdekur-ne-zonen-turistike-te-barcelones-terroristet-e-armatosur-ngujohen-ne-restorant-89393" }