Të parët në listë: Qindra shqiptarëve iu është refuzuar hyrja në Irlandë

Publikuar tek: bota, më 23:01 27-12-2018 Të parët në listë: Qindra shqiptarëve iu është refuzuar hyrja në Irlandë

Shqipëria kryeson listën e vendeve me më shumë persona që iu është refuzuar hyrja drejt Irlandës.

Departamenti irlandez i Drejtësisë ka publikuar shifrat, nga të cilat rezulton se plot 3,500 personave iu është refuzuar hyrja në vend.

Shqipëria mban vendin e parë me 487 refuzime, e ndjekur nga Brazili me 459 dhe Gjeorgjia me 365.

Një pjesë e madhe e shqiptarëve zgjedhin zgjedhin për të emigruar në Irlandë, edhe me shpresën e kalimit më pas në Angli.

Por arsyet kryesore të refuzimit të hyrjes ka qenë mungesa e dokumentacionit përkatës, ndërsa zyrtarët thonë se pakistanezët, brazilianët dhe emigrantë nga Europa Lindore shpesh gënjejnë për arsyet e hyrjes në vend.Të

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Michelle Obama, gruaja më e admiruar në botë, kalon Hillary Clinton
Emiratet e Bashkuara Arabe rihapin ambasadën në Damask »
Article Logic
Execution time: 0.011892080307007
array(1) { ["section"]=> string(78) "te-paret-ne-liste-qindra-shqiptareve-iu-eshte-refuzuar-hyrja-ne-irlande-146762" }