“Të përgatitemi për më të keqen.” Lufta NATO-Rusi është e pashmangshme, thotë analisti

Publikuar tek: bota, më 17:56 12-08-2015 “Të përgatitemi për më të keqen.” Lufta NATO-Rusi është e pashmangshme, thotë analisti

Rusia dhe NATO po përgatiten për një sulm real të shkallës së gjerë, paralajmëron një grup me influencë në Bashkimin Europian.

Sipas burimeve të pretenduara, nga ish-politikanë, figura ushtarake dhe politikbërës, Rrjeti i Lidershipit Europian ka paralajmëruar për një luftë midis NATO-s dhe Rusisë, që sipas tyre është e pashmangshme.

ELN ka alanizuar çdo stërvitje të NATO-s dhe Rusisë, çdo hap të ndërmarë ushtarak duke dalë në konkluzionin se të dyja palët, në stërvitjet e tyre kanë në mendje luftën midis njëra-tjetrës. Raporti thotë gjithashtu se Rusia ka një mekanizëm ushtarak që mund të përparojë më thjeshtë se NATO në fushën e betejës ndërsa forcat ushtarake të NATO-s po angazhohen në stërvitje masive për tu përshtatur me terrenin e një lufte hipotetike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 20 mijë topa të zinj hidhen në rezervuarin e Kalifornisë për një arsye të thjeshtë
Shpërthim i fuqishëm në Tianjin të Kinës, mbi 200 të plagosur (Foto-Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01136589050293
array(1) { ["section"]=> string(88) "te-pergatitemi-per-me-te-keqen-lufta-nato-rusi-eshte-e-pashmangshme-thote-analisti-18261" }