Të përndjekurit politikë, Gjonaj bën një premtim: Shumë shpejt...

Publikuar tek: politike, më 12:12 25-01-2018 Të përndjekurit politikë, Gjonaj bën një premtim: Shumë shpejt...

Minstrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë fjalës së saj në foltoren e Kuvendit foli për të përndjekurit politikë.

Ndër të tjera ministrja Gjonaj tha se është vendosur një afat që të gjithë aplikantët të kenë mundësi të shikojnë vijueshmërinë e procesit.  

Ndërsa shtoi se shumë shpejt ish-të përndjekurit politikë do të mund të informohen nga faqja e indtrnetit që do të hapet.

Më shumë nga fjala e Gjonaj:

Është ngritur një grup pune që ka bërë rivendosjen me afat dhe të kenë mundësi që të rishikojnë  aplikimin e tyre.

Por u tha në fakt nga zonja Tabaku që asnjë vendim i Këshillit të Minstrave nuk ka dalë me vendim politik. Jemi në një proces ku po trajtojmë 305 dosje të aplikantëv parësorë. Po punojmë me përparësi për këtë kategori të përndjekurish politikë dhe më rëndësishme është të bëjnë të gjitha dosjet e të përndjekurve në faqet e interneti. MD po bën atë punë që nuk është bërë me vite me radhë.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011735916137695
array(1) { ["section"]=> string(67) "te-perndjekurit-politike-gjonaj-ben-nje-premtim-shume-shpejt-107859" }