Të përndjekurit: “Rilindja” duhet të fillojë me hapjen e dosjeve

Publikuar tek: aktualitet, më 13:32 02-03-2015 Të përndjekurit: “Rilindja” duhet të fillojë me hapjen e dosjeve

Një përfaqësi e të përndjekurve politikë kanë zhvilluar sot një takom me presidentin Nishani ku kanë diskutuar rreth shqetësimeve të tyre lidhur me ligjin për hapjen e dosjeve dhe dënimin e krimeve të komunizmit.

Pas takimit grupi i të përndjekurve politik janë shprehur të kënaqur për mbështetjen e marrë nga Nishani për kërkesat që ata kanë paraqitur. “Parashturam të gjitha kërkesat tona për hapjen e dosjeve në tërësi dhe të dënohen krimet e komunizmit. Kërkuam që të kremtohet 25 vjetori i rrëzimit të komunizmit siç i ka hije. Kemi marrë përkrahjen e Nshanit”, tha një përfaqësues i grupit të të përndjekurve.

Ata u shprehën se Presidenti duhe të ketë mbështetje nga e gjithë politika dhe institucoinet. “Rilindja e qeverisë duhet të fillojë me hapjen e dosjeve”, u shprehën përfaqësuesit e të përndjekurve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heroinë e kokainë me ‘’Taxi’’, arrest me burg për të rinjtë
Akuzat e Doshit, Prokuroria: Nuk kemi asnjë koment »
Article Logic
Execution time: 0.013288021087646
array(1) { ["section"]=> string(66) "te-perndjekurit-rilindja-duhet-te-filloje-me-hapjen-e-dosjeve-4775" }