Të plagosur dhe të zhdukur pas tërmetit në Napoli

Publikuar tek: rajon, më 23:41 21-08-2017 Të plagosur dhe të zhdukur pas tërmetit në Napoli

Një tërmet 3.6 ballë i shkallës rihter goditi sot në mbrëmje rreth orës 20:57 qytetin e Napolit dhe rrethinat duke shkaktuar shembjen e disa ndërtesave.

Disa minuta më parë kanë mbërritur raportimet për njerëz të plagosur dhe disa të humbur pas lëkundjeve të shkurtra por të forta në ishullin historik Ischia.

Disa nga zonat më të prekura nga tërmeti janë Forio, Serrara Fontana, Lacco Ameno, Barano d'Ischia dhe Casamicciola Terme.

Sakaq spitali Rizzoli di Lacco Ameno është evakuuar pas të çarave të shumta në mure. Tërmeti ka shkaktuar edhe ndërprerjen e energjisë elektrike për disa minuta.

dfghe4hy4r6ju5j5j.jpg

deg345y456h5h.jpg

dty45ryu45r6jyu56h5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet në Napoli, tmerrohen pushuesit
Tërmeti në Napoli, konfirmohen 2 viktimat e para, nxirret e gjallë foshnja 7 muajsh (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0098469257354736
array(1) { ["section"]=> string(55) "te-plagosur-dhe-te-zhdukur-pas-termetit-ne-napoli-89772" }