“Të presim mbasi të PPP vetë ai”, Robert Ndrenika ironizon Ramën për Teatrin: Të paktën të na lërë të qetë

Publikuar tek: kulture-art, më 17:58 02-04-2018 “Të presim mbasi të PPP vetë ai”, Robert Ndrenika ironizon Ramën për Teatrin: Të paktën të na lërë të qetë

Aktori i madh Robert Ndrenika së bashku me aktorë të tjerë kanë mbajtur një protestë mosdete kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ndrenika ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe planin e tij për dhënien me koncesion të Teatrit, ndërsa ka shtuar se artistët duhet të presin pasi godina mund të qëndrojë edhe 70 vite të tjera.

“Kam mendimin që ne të dashur të presim. Edhe një apo 2-3 vite. Ne nuk e heqim dot, ai do PPP vetë se s’ka nga të vejë. Pasi të PPP ai do vendosim. Kjo godinë mund të qëndrojë dhe 70 vite të tjera pa vendosur edhe një gozhdë. Ne duhet të presim dhe pastaj të vazhdojmë punën këtu mbasi të PPP vetë ai. Të paktën të na lërë të qete”, u shpreh Ndrenika.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031377077102661
array(1) { ["section"]=> string(109) "te-presim-mbasi-te-ppp-vete-ai-robert-ndrenika-ironizon-ramen-per-teatrin-te-pakten-te-na-lere-te-qete-115436" }