Të rinj nga Kosova dhe Durrësi zhvillojnë homazhe, lule dhe qirinj për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit 2019

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 26-11-2020 Të rinj nga Kosova dhe Durrësi zhvillojnë homazhe, lule dhe qirinj për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit 2019

Disa të rinj durrsakë dhe kosovarë zhvilluan sot pasdite homazhe në kujtim të 51 viktimave të 26 nëntorit.

Lule, flamuri kuq e zi dhe qirinj të shumtë kanë ndriçuar shkallët e Pallatit të Kulturës në qytetin bregdetar.

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Tërmeti i tmerrshëm la pas mijëra të plagosur dhe qytetarë të pastrehë, dhe sot pas 1 viti vetëm një person është arrestuar.

Screenshot_10.jpg

Prokuroria e Durrësit ka dërguar në gjyq 16 persona ndërsa Prokuroria e Krujës ka njoftuar se po heton dëmtimet e një shkolle, duke futur në dosje një dokumet e disa dëshmi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i kërkon llogari ministrit Dendias për vrasjen e Kacifas: Shqiptaria s'mund të hyjë në BE nëse...
Habisin akademikët: Eva nuk u formua nga brinja, por nga kocka e penisit të Adamit »
Article Logic
Execution time: 0.011359930038452
array(1) { ["section"]=> string(119) "te-rinj-nga-kosova-dhe-durresi-zhvillojne-homazhe-lule-dhe-qirinj-per-51-viktimat-e-termetit-te-26-nentorit-2019-229235" }