Të rinjt e Tiranës gati për Rekordin e Parë të Guiness, ja spektakli që dhuruan sot në bulevard (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 25-03-2017

Të rinjt e shkollave 9-vjeçare në Tiranë, të mbështetur edhe nga nxënës të shkollave në rrethe kanë dhuruar një spektakël emocionesh me performacën e tyre të rrallë.

Në sheshin “Skënderbej” e përgjatë gjithë bulevardit kanë performuar me kupa plastike këngën Cup Song, në kuadër të aktivitetit “Guinness Cup Song Albania”, ndërsa 2 mijë nxënës janë ulur në mënyrë të koordinuar me njëri-tjetrin duke formuar fjalën “Albania”, nëse shikohet nga lart.

Të rinjt shqiptar kanë dhënë mesazhin e paqes, dashurisë dhe bashkëjetësës, përmes këtij aktiviteti. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bagëti kontrabandë nga Maqedonia, kapen në flagrancë 3 persona (EMRAT)
Drogë dhe armë, e pabesueshme ku i gjeti policia e Kukësit (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011057138442993
array(1) { ["section"]=> string(106) "te-rinjt-e-tiranes-gati-per-rekordin-e-pare-te-guiness-ja-spektkali-qe-dhuruan-sot-ne-bulevard-video-73103" }