Të rinjtë e djathtë kërkesë qeverive për punësim dhe edukim

Publikuar tek: politike, më 16:51 31-01-2016 Të rinjtë e djathtë kërkesë qeverive për punësim dhe edukim

Drejtuesi i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka marrë pjesë në Samitin e të rinjve europianë demokratë, organizuar nga Insituti Ndërkombëtar Republikan në Vienë të Austrisë.

Drejtues të 15 forumeve rinore dhe anëtare të të rinjve të Partive Popullore Europiane, nënshkruan një deklaratë të përbashkët ku kërkojnë nga qeveritë aktuale në Europë vëmendje më të madhe ndaj problemeve të të rinjve me theks të veçantë papunësinë dhe edukimin.

Gjithashtu në deklaratë theksohet se: Individët dhe organizatat me identitet të qartë dhe integritet, janë guri i themelit për një demokraci funksionale.

Pjesëmarrësit jane drejtues te forumeve rinore nga Britania e Madhe, Gjermania,  Hollanda, Portugalia, Kroacia, Lituania, Sllovakia, Sllovenia, Shqipëria, Rumania, Bullgaria, Greqia, Serbia, Polonia, Hungaria.

IMG-20160131-WA0004.jpg

IMG-20160131-WA0003.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014702081680298
array(1) { ["section"]=> string(65) "te-rinjte-e-djathte-kerkese-qeverive-per-punesim-dhe-edukim-31406" }