Të rinjtë e PD: Të nisim fushatën “mos ik”, vendin tuaj do ta zërë një kriminel i pushtetit

Publikuar tek: barometri, më 07:14 03-07-2018 Të rinjtë e PD: Të nisim fushatën “mos ik”, vendin tuaj do ta zërë një kriminel i pushtetit

Një nga problemet më shqetësuese që të rinjtë e Partisë Demokratike kanë ngritur në takimin me kryetarin Lulzim Basha ka qenë mungesa e shpresës çka sjell edhe largimin masiv nga Shqipëria.

 

Ata kanë kërkuar nga PD të nisë një fushatë për të bindur të rinjtë të mos largohen, pasi sipas tyre e vetmja mënyrë për të zgjidhur situatën e rëndë është përballja.

“Të nisim fushatën mos ik, mos ik sepse vendin që ti do të lësh bosh do ta zërë një kriminel që sot është në pushtet. E vetmja mënyrë me këtë situatë dhe këtë qeveri të inkriminuar është të qëndrojmë këtu dhe të përballemi”, u shpreh njëri prej të rinjve të PD-së.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020975112915039
array(1) { ["section"]=> string(94) "te-rinjte-e-pd-te-nisim-fushaten-mos-ik-vendin-tuaj-do-ta-zere-nje-kriminel-i-pushtetit-126543" }