Të shkarkuarit nga Vettingu kërkojnë të drejtat, letër Prokurorisë: Duam rrogat e fundit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:56 18-09-2020 Të shkarkuarit nga Vettingu kërkojnë të drejtat, letër Prokurorisë: Duam rrogat e fundit Ilustruese

Të shkarkuarit nga Vettingu por edhe nga KPA nuk heqin dorë nga të drejtat e fundit.

 Ata i kanë shkruar letër Prokurorisë së Përgjithshme dhe kërkojnë që t’u jepen 2 rrogat e fundit.

Gjyqtarët dhe prokurorët që shkarkohen nga Vettingu, kanë të drejtën e marrjes së pagës me 80 % deri në vendimin e KPA.

Në momentin që KPA vendos shkarkimin e tyre atëherë rroga u ndërpritet.

Pasi letra ka shkuar në prokurorim kjo e fundit ia ka kaluar KLP-së e cila do të marrë një vendim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011744022369385
array(1) { ["section"]=> string(93) "te-shkarkuarit-nga-vettingu-kerkojne-te-drejtat-leter-prokurorise-duam-rrogat-e-fundit-220807" }