Të shpallur në kërkim NDËRKOMBËTAR, arrestohen në Vlorë shqiptari dhe turku (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:48 12-07-2018 Të shpallur në kërkim NDËRKOMBËTAR, arrestohen në Vlorë shqiptari dhe turku (EMRAT) Foto ilustruese

Kapen e ndalohen dy shtetas të shpallur në kërkim, me qëllim ekstradimi drejt Italisë dhe Turqisë.

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit: Shpëtim.A., 50 vjeç, banues në fshatin Babicë, Vlorë.

50vjeçari ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma Itali, pasi është i dënuar me 3 vjet, 6 muaj dhe 18 ditë  burgim, nga drejtësia italiane për veprat penale ''Shfrytëzim prostitucioni'', ''Trafikimi narkotikëve'' dhe ''Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal'',.

Gjithashtu u arrestua Tayfun.D., 35 vjeç, banues në Turqi i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale ''Mashtrim me kredi''. Ky shtetasi është dënuar me 1 vit burg.

Ndërkohë po vijojnë procedurat e mëtejshme për ekstradimin e këtyre dy shtetasve drejt shteteve përkatëse ku janë shpallur në kërkim.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çelet ‘merkatoja mediatike’, LËVIZJE të bujshme gazetarësh, telvizioni i ri i rekrtuon (EMRAT)
NDESHJA e Partizanit me ekipin slloven, ja rrugët që BLLOKOHEN në TIRANË »
Article Logic
Execution time: 0.010257005691528
array(1) { ["section"]=> string(87) "te-shpallur-ne-kerkim-nderkombetar-arrestohen-ne-vlore-shqiptari-dhe-turku-emrat-127644" }