Të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, arrestohen dy të rinjtë në Durrës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:20 27-09-2020 Të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, arrestohen dy të rinjtë në Durrës Foto ilustruese

Një 24-vjeçar dhe një 22-vjeçar kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi ishin shallur në kërkim.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit A.S. 24 vjeç dhe A.L. 22 vjeç, të dy banues në Murqinë.

Personat në fjalë ishin shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, ka caktuar për këta shtetas masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" kryer në bashkëpunim.

Njoftimi i plotë:

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Bien në prangat e Policisë 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale kapën dhe ndaluan shtetasit:

A.S., 24 vjeç dhe A.L., 22 vjeç, banues në Murqinë, Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, ka caktuar për këta shtetas masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" kryer në bashkëpunim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011703014373779
array(1) { ["section"]=> string(95) "te-shpallur-ne-kerkim-per-kultivim-te-bimeve-narkotike-arrestohen-dy-te-rinjte-ne-durres-221811" }