Të shtëna me armë dhe pengje në një klub homoseksualësh, autori qëllon mbi 20 persona (Video)

Publikuar tek: bota, më 09:11 12-06-2016 Të shtëna me armë dhe pengje në një klub homoseksualësh, autori qëllon mbi 20 persona (Video)

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Orlando të Shteteve të Bashkuara.

Ngjarja ka ndodhur disa minuta më parë në klubin e natës “Pulse” të Floridas i frekuentuar nga homoseksualët. Sipas mediave vendase incidenti ka ndodhur rreth orës 02:00 (me kohën lokale). Dyshohet se personi i armatosur ka qëlluar mbi 20 veta ndërsa klubi ishte në maksimumin e kapacitetit.

Ckus4fBOUoAEdxNw.jpg

Në një njoftim në Facebook, klubi “Pulse” la shkruar: “Të gjithë vraponi dhe dilni me shpejtësi jashtë”. Ambientet e klubit të natës janë të mëdha ndërsa mësohet se autori është barikaduar brenda dhe ka arritur të marë peng dhjetëra klientë. Forca të shumta police kanë mbërritur në vendngjarje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në një klub nate, dyshohet për viktima
Shpërthim i fuqishëm në Milano, vdesin tre persona »
Article Logic
Execution time: 0.010603189468384
array(1) { ["section"]=> string(96) "te-shtena-me-arme-dhe-pengje-ne-nje-klub-homoseksualesh-autori-qellon-mbi-20-persona-video-43248" }