Të shtëna me armë në Kolorado, VRITET NJË DEPUTET, plagosen 4 të tjerë dhe dy qytetarë

Publikuar tek: bota, më 17:58 31-12-2017 Të shtëna me armë në Kolorado, VRITET NJË DEPUTET, plagosen 4 të tjerë dhe dy qytetarë

Një ngjarje e rëndë është shënuar para pak minutash në qytetin e Kolorados në SHBA.

Një person ka hapur zjarr me breshëri plumbash, duke qëlluar në drejtim të 5 deputetëve. Një prej tyre ka ndërruar jetë në vend, ndërsa 4 të tjerët janë plagosur. Plumbat kanë prekur edhe dy qytetarë mëngjesin e së dielës, shkruan newsbomb.al.  

Mediat vendase saktësojnë se të shtënat ndodhën në bllokun 3400 të Qarkut Line Line, që ndodhet në mes të Kolorados dhe bulevardeve të Universitetit në Highlands Ranch.

Nuk dihet ende shkaku i këtij sulmi, por policia konfirmoi se autori është qëlluar nga policia për vdekje. 

 

skdj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Viti i Ri mbërrin në Japoni dhe në Korenë e Jugut (FOTO NGA SPEKTAKLI I FISHEKZJARREVE)
Tragjedi natën të Vitit e Ri, shuhet e gjithë familja »
Article Logic
Execution time: 0.011175870895386
array(1) { ["section"]=> string(91) "te-shtena-me-arme-ne-kolorado-vritet-nje-deputet-plagosen-4-te-tjere-dhe-dy-qytetare-105052" }